Вплив гуматів на ґрунт

▬ Добрива органічні «Українські гумати» здійснюють комплексний вплив на ґрунт, покращуючи його фізичні, хімічні та біологічні властивості та виконують протекторну функцію, зв’язуючи важкі метали, радіонукліди та органічні токсиканти, перешкоджаючи тим самим їх попаданню в рослини. Таким чином, впливаючи на ґрунт добрива органічні «Українські гумати» впливають і на рослини, сприяючи їх більш активному росту і розвитку.

Механізм впливу на структуру ґрунту змінюється в залежності від типу ґрунтів. На важких глинистих ґрунтах добрива сприяють взаємному відштовхуванню глинистих частинок за рахунок видалення зайвих солей і руйнування компактної тривимірної структури глини. В результаті, ґрунт стає більш пухкий, з нього легше випаровується зайва волога, поліпшується надходження повітря, що полегшує дихання і просування коренів.

▬ При внесенні в ґрунт 400 грам на 1 гектар, добрива обгортають і склеюють між собою мінеральні частинки ґрунту, сприяючи створенню дуже цінної водостійкої грудчасто-зернистої структури, яка поліпшує водопропускну і водостримуючу здатність ґрунту, її повітропроникність. Названі особливості обумовлені здатністю гумінових кислот до гелеутворення. Утримання вологи добривами відбувається за рахунок утворення водневих зв’язків між молекулами води і зарядженими групами гуматів, а також абсорбованими на них іонами металів. В результаті випаровування води знижується в середньому на 30%, що призводить до підвищення засвоєння вологи рослинами на азидних і піщаних ґрунтах. Добрива забарвлюють ґрунт у темний колір. Це особливо важливо для районів з холодним і помірним кліматом , оскільки темне забарвлення покращує поглинання і накопичення ґрунтами сонячної енергії. У результаті температура ґрунту підвищується.

▬ За своєю природою гумінові кислоти є поліелектролітами. У комплексі з органічними і мінеральними частинками ґрунту вони утворюють ґрунтовий поглинаючий комплекс. Володіючи великою кількістю різних функціональних груп, гумінові кислоти здатні абсорбувати і утримувати на собі (які є у ґрунті) поживні речовини, макро- і мікроелементи. Утримувані гуміновими кислотами поживні речовини не зв’язуються ґрунтовими мінералами і не вимиваються водою, перебуваючи в доступному для рослин стані. Внесення гуматів збільшує буферну ємкість ґрунтів, тобто здатність ґрунту підтримувати природний рівень рН навіть при надмірному надходженні кислих або лужних агентів. Так, при внесенні, добрива органічні «Українські гумати» здатні знімати зайву кислотність ґрунтів, що з часом дає можливість висівати на цих полях культури, чутливі до підвищеної кислотності. Абсорбуючи поживні речовини і мікроелементи, вони сприяють їх переміщенню з ґрунту в рослини.

При внесенні добрив спостерігається чітка тенденція збільшення вмісту рухомого фосфору (у 1,5-2 рази), обмінного калію і засвоюваного азоту (в 2-2,5 рази) в орному шарі ґрунту. Всі мікроелементи, будучи перехідними металами, крім бору та йоду, утворюють з добривами рухливі хелатні комплекси, легко проникають у рослини, що забезпечує їх засвоєння.

▬ У пожнивних залишках, які залишаються після збору урожаю знаходяться велика кількість мікроелементів, необхідних рослині. З хімічного складу соломи бачимо, що при деструкції соломи 5 т/га, в ґрунт можна повернути до 40 кг/га калію, 30 – 35 кг/га фосфору і до 66 кг/га азоту. При внесенні гумату створюються відповідні умови для біодеструкції пожнивних залишків. Внаслідок внесення даного органо-мінерального коктейлю спостерігається збільшення кількості бактерій – біодеструкторів, які внаслідок розмноження виділяють в навколишнє середовище кислоти і ферменти, які здатні розщепляти целюлозу і переводити органічні речовини в мінеральні, доступні рослинам. В результаті за короткий строк (приблизно 2 – 3 місяці) в ґрунт повертається майже весь запас макроелементів, таких як азот, фосфор, калій; збільшується органічний прошарок ґрунту (гумусовий шар); підвищується метаболітична активність ґрунтової мікробіоти, що в кінцевому результаті дає покращення загального стану ґрунту, скорочення внесення мінеральних добрив і підвищення урожайності вирощуваних культур.

Ми завжди раді вам допомогти

*

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання найбільш зручним для Вас чином

 

Зателефонуйте нам

Наша гаряча лінія доступна для вас
(050) 928 40 34, (067) 000 11 58
Понеділок-П'ятниця: з 08-00 до 21-00
Субота: з 08-00 до 20-00

 

Залиште повідомлення

Залиште ваше повідомплення в цій формі! Ми отримаємо його на e-mail та обов'язково надамо відповідь найближчим часом. Детальніше >>>

 

Консультація онлайн

Онлайн чат зі спеціалістом 24/7, адже ми не можемо залишити без уваги жодного клієнта. Завжди Вам раді!
Отримати консультацію онлайн >>>