Як правильно вибирати гумат

 

На ринку представлено багато видів продукції, що містять солі гумінових кислот або гуміноподібні речовини. На що потрібно звертати увагу, щоб не витратити даремно гроші, а отримати в засіках вагомий результат від застосування препарату?

 

 

1. Вартість обробки 1 га коливається в межах 9-50 грн/га. Вона залежить від норми внесення на гектар і вартості препарату. Оскільки в рідких препаратах, представлених на ринку, вміст гумінових кислот коливається в межах 2-18%, то і норма внесення становить 0,5-2 л/га при ціні 30-100 грн/л.
Вугільні гумати містять більше 80% гумінових кислот і мають норму внесення 50 г/га, що становить менше 10 грн/га. Тому перед покупкою підрахуйте кількість і вартість діючої речовини в препараті, щоб не платити «за воду».


2.  На якість внесення гуматів впливає їх розчинність. Не всі як сухі, так і рідкі гумати розчинні на 100%. Рідкі гумати після промерзання дають осад, який забиває форсунки. Перед покупкою поцікавтеся розчинністю вподобаного вам гумата у тих, хто ним вже користувався.


3. На ефективність внесення гуматів впливає біологічна активність складових речовин. Чим більше біологічно активні гумінові кислоти, що входять до складу препарату, тим більше вони впливають на підвищення врожайності та якість продукції. Біологічна активність, у свою чергу, залежить від сировини, з якої видобуваються гумати. Це може бути сировина, що містить як природні гумінові кислоти - гній, компост, сапропель, торф, буре вугілля, так і штучні гуміноподібні речовини, вироблені з побічних продуктів лісопереробної та паперової промисловості. Гумати, утворені природним шляхом, більш активні і сильніше, ніж хімічно синтезовані, впливають на рослину. Активність їх тим вища, чим довше проходив процес гуміфікації органічного матеріалу. Вона зростає від компосту (період гуміфікації 3-12 міс.) до бурого вугілля (70 млн років). Перевірити активність гуматів дуже просто: зробіть у господарстві контрольні обробки різними препаратами.


4. Не останню роль у виборі гуматів відіграє і основа солі - натрій або калій. Кожному агроному відомо, що надлишок натрію призводить до зменшення надходження калію в клітину. Це елементи-антагоністи. Для нормалізації фізіологічних процесів і протидії стресам клітинам рослини насамперед потрібен калій. Тому гумати калію ефективніші, і саме вони використовуються в рослинництві.


Що ж робити?


Можна економити гроші на гуматах, втрачаючи при цьому у багато разів більше, або економити, використовуючи гумати, підвищуючи тим самим врожайність, якість продукції, скорочуючи витрати і вирішуючи проблеми, які загострюються з кожним роком. Висновок - напрошується сам, а вибір - за Вами!

Ми завжди раді вам допомогти

*

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання найбільш зручним для Вас чином

 

Зателефонуйте нам

Наша гаряча лінія доступна для вас
(050) 928 40 34, (067) 000 11 58
Понеділок-П'ятниця: з 08-00 до 21-00
Субота: з 08-00 до 20-00

 

Залиште повідомлення

Залиште ваше повідомплення в цій формі! Ми отримаємо його на e-mail та обов'язково надамо відповідь найближчим часом. Детальніше >>>

 

Консультація онлайн

Онлайн чат зі спеціалістом 24/7, адже ми не можемо залишити без уваги жодного клієнта. Завжди Вам раді!
Отримати консультацію онлайн >>>